Duyurular

Fakültemiz Finlandiya Büyükelçiliği ile beraber Finlandiya Mimarlığı üzerine bir fotoğraf sergisi düzenledi

Fakültemiz Finlandiya Büyükelçiliği ile beraber 1990'lı yıllardaki Finlandiya Mimarlığı üzerine bir fotoğraf sergisi düzenledi. 14 Mart 2016 tarihinde açılışı gerçekleştirilen "Jussi Tiainen'İn Objektifinden 1990'lardaki Finlandiya Mimarisi" başlıklı sergiye ilgi büyüktü. Türkiye Cumhuriyeti Finlandiya Büyükelçisi Nina Vaskunlahti'nin katılımıyla gerçekleştirilen sergi açılışına, üniversitemiz Mütevelli Heyeti Başkanı Sıtkı Alp, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdi Mollamahmutoğlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kenan Taş ve üniversitemiz dekanları da katıldılar. 

Sergi açılışından önce, 4-6 Şubat 2016 tarihlerinde fakültemiz tarafından Helsinki'de Aalto Üniversitesi ile beraber gerçekleştirilmiş olan "Aesthetics of Atmosphere" adlı workshopa katılmış olan hocalarımız ve öğrencilerimizin workshop boyunca yaptıkları çalışmalar üzerine sunumları gerçekleştirildi.

Workshop organizasyonuna ve Finlandiya'daki workshop sürecine katkıda bulunmuş olan hocalarımızı ve workshopa yoğun ilgi göstermiş olan fakültemiz öğrencilerini gönülden kutla, teşekkür ederiz.

afiş2